Kulautuvos lobynas, sidabro dirbinių kolekcija, datuojama XIV amžiaus pirmoje pusėje. 1993 metais atrasta Kulautuvos senovinėje gyvenvietėje ir kapinėse, esančioje prie Nemuno ir Klevinės upių.
Šiuos lobius sudaro sidabro lydiniai, papuošalai ar jų komponentai, iš viso 50 radinių, kurių bendras svoris – 683 gramo. Kulautuvos lobis buvo atkastas E. Ivanausko vadovaujamos archeologinės ekspedicijos 1993-1996 m.
- Pirmasis radinys (sudarytas iš 3 metalinių gabalų ir 5 metalinių dalių; kartu aptikta žalvarinė sagtis ir apyrankė) buvo rastas 1993 metais metalo detektoriumi, apžiūrint senovinės gyvenvietės atkarpą.
- Antrasis radinys (su 3 metalinėmis dalimis, užsegimu ir žiedu) buvo aptiktas 1994 m., tyrinėjant XVII–XIX a. kaimo vietą.
- Trečiasis radinys (įskaitant 3 sagties sagtis, 3 sagties liežuvio dalis, 3 sagties galvutės dalis, 3 sagties dirželio dalis, apyrankės dalį, 2 žiedo sagtis, 2 žiedo dalis, sagties dalį ir grandinėlę)
- Ketvirtasis radinys (sudarytas tiriant kapavietę buvo rasta užsegimo diržo, užsegimo galvutė, užsegimo liežuvėlio dalis, užsegimo juostos dalis, sagties dalis, 3 karoliukai ir pusė žiedo).
- Penktasis radinys (2 segtukai ir žiedas) aptiktas kapinėse tiriant apeiginio kremavimo vietą.
Spėjama, kad kai kurie Kulautuvos radiniai (nuo antrojo iki penkto) buvo aukos dievams Andajaui ar Perkūnui, o pirmasis radinys – tai individuali auka.
Kulautuvos radiniai šiuo metu saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje.
Paskutinį kartą atnaujinta: 21 gegužės, 2024