Call Us Anytime

07425077313

Susipažinkite su švente

Bardų festivalis ,,Akacijų alėja”

2024 m. Liepos 13 d.
Akacijų alėja 32A, LT-53486 Kulautuva, Kauno rajonas

Kulautuvos pušų amfiteatras

 

Sekite naujienas Facebook soc. tinkluose:

https://www.facebook.com/AkacijuAleja

 

Festivalio pradžia

17 val. „Mažosios akacijos“ dalyvių pasirodymai.

Pagrindinė renginio dalis

Informacija ruošiama.

 

Pagrindinė informacija

Žanras:  Dainuojamoji poezija – baladės, akustinė muzika, folkmuzika, dainų autoriai ir atlikėjai.
Data: 2024 m. liepos 13 d.
Vieta:  Kulautuva, Kauno r.
Renginio trukmė:  17–24 val.
Atlikėjai: Žinomiausi šalies bardai, nuo jaunųjų konkursų laureatų iki scenos grandų, svečiai iš užsienio, vertingi „ateiviai“ iš roko, bliuzo, kantri, populiariosios ar liaudies muzikos erdvių.
Išskirtinumas:  Prioritetas – VŽO (vieno žmogaus orkestro) nuostata [One Man Band]– kai savo balsui pritariama tik vienu instrumentu. Akustinis Vudstokas 15 000, išsitiesusių panemunės žolėje.
Tradicijos:  Priesaika-malda akacijos medeliui, vėliava, himnas, muzikinės šlovės muziejus, vardiniai numeruoti dalyvio ordinai muzikantams, laikraštis-bukletas, vardiniai marškinėliai, festivalio monetos, fotosesija žiūrovams ir istorijai…
Kaip atvykti:  Maršrutiniu autobusu, autobusu, dviračiu, automobiliu, pėsčiomis, laivu…
Nakvynė:  Atvykusieji kemperiais bei atsivežusieji palapines galės apsistoti palapinių miestelyje.
Bilietai:  Renginys nemokamas.

Vieno didžiausių ir giliausias tradicijas Lietuvoje turinčio bardų festivalio „Akacijų alėja“ akordai Kulautuvą (Kauno r.) ir ištikimų klausytojų širdis užpildo liepos mėnesio pirmojoje pusėje. Nekomercinis, nemokamas festivalis „Akacijų alėja“ kviečia jaukiai įsitaisyti ant pledų ar atsiremti į pušį ir panirti į prasmingų dainuojamosios poezijos tekstų žiedynus.

Bardų festivalį sudaro įžangos koncertas „Mažoji akacija”, kuriame į sceną lipa konkursų laureatais tapę jaunieji bardai, pereigos dalis „Akustinė muzika“, didysis koncertas „Akacijos ieškojimas“ ir užbaigos dalis „Linksminkimos!“. Festivalyje tradicinių dainuojamosios poezijos atlikėjų ratas sąmoningai praplėstas vertingais „ateiviais“ iš roko, bliuzo, kantri, populiariosios ar liaudies muzikos erdvių.

Svarbiausia, kad scenoje būtų asmenybė. Vieno žmogaus orkestras – kai savo balsui pritariama tik vienu instrumentu (akustine gitara ar fortepijonu), kai vienintelė dekoracija – į ekraną transliuojamas atlikėjo veidas, rankos, kai apnuoginama siela prieš dešimtis tūkstančių klausytojų, ištroškusių žodžio tiesos ir grožio.

Per šešiolika festivalio gyvavimo metų susiformavo prasmingų tradicijų, kurias kasmet papildo naujovės bei siurprizai. Taigi ir šiais metais bardų festivalis tiek scenoje, tiek ir šalia jos pasiūlys ne vieną malonią staigmeną tiek jauniesiems, tiek daug poezijos savo gyvenime girdėjusiems klausytojams. Pažadama, kad renginio afišą puošiantys vardai nepaliks abejingų.

Bardų festivalį „Akacijų alėja“ organizuoja Kauno rajono savivaldybė ir UAB „Combo united service“.

Paskutinį kartą atnaujinta: 26 balandžio, 2024